Czynnik X w Oplu

Jeśli nie możesz się zdecydować czy chcesz minivana czy crossovera to Opel Crossland X jest właśnie dla Ciebie.

 

Trend wypierania minivanów przez crossovery się utrzymuje, zatem pojawiają się kolejne samochody, które mają łączyć najbardziej pożądane cechy obu tych kategorii. Jednym z nich jest nowy Opel Crossland X, który w gamie Opla zastąpi Merivę. Nowego Opla wyposażono w ozdoby takie jak w SUV-ach, a w środku wygospodarowano wystarczająco dużo miejsca dla rodziny. Crossland jest tylko nieco większy od Mokki, ale nie będzie jej wchodził w paradę właśnie za sprawą swojej bardziej rodzinnej funkcji.

Inżynierowie Opla wygospodarowali sporo miejsca we wnętrzu Crosslanda dzięki maksymalnemu wykorzystaniu możliwości płyty podłogowej. Bagażnik ma aż 410 litrów, a kanapa może się przesuwać w zakresie 15 cm. To wszystko w nadwoziu o 16 cm krótszym od Astry! Crossland jest za to znacznie od niej wyższy, gwarantując wyższą o 10 cm pozycję za kierownicą.

 

2017 opel crossland x 1 Czynnik X w Oplu

 

Wśród wyposażenia znajdzie się m.in. kamera cofania z kątem widzenia 180 stopni, adaptacyjne reflektory LED, wyświetlacz head-up i armia systemów asystujących. Na temat gamy silnikowej wiadomo jedynie tyle, że będą benzyniaki, diesle i wersja zasilana LPG. Na więcej informacji musimy poczekać do czasu salonu genewskiego.

 

Bartłomiej Puchała

fot. Opel

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości. Od najmłodszych lat jego ulubioną zabawą było zgadywanie samochodów po dźwięku silnika. Najlepszym prezentem na gwiazdkę, o czym wiedzą najbliżsi, niezmiennie jest prasa motoryzacyjna z całego roku. Pisze dla Was z humorem i pewną dozą uszczypliwości, ciesząc się z każdego komentarza pod swoimi tekstami.
Follow Me: