Cyfrowe lusterka w nowym Mercedesie Actros

Zastanawiacie się co to za model z gwiazdą na masce? To nowa wersja flagowej ciężarówki, która posiada cyfrowe lusterka i będzie to pierwszy model w produkcji masowej z takim rozwiązaniem.

To rewolucja, którą jeszcze nie dawno widzieliśmy tylko w modelach koncepcyjnych. W nowym Actrosie w środku kabiny na wyświetlaczach (15-cali) w kształcie lusterek zewnętrznych przy słupku A zobaczymy obraz z danej kamery.

Nie wiem czy jest to wygodne, bo nie jeżdżę tak dużymi samochodami, a szkoda, bo chętnie bym spróbował, ale wygląda to dość dobrze, chociaż zdjęcia wyglądają na mało realne.

actros3 Cyfrowe lusterka w nowym Mercedesie Actros

Z logistycznej strony zamiana dużych lusterek na mniejsze kamery na pewno pozwoli łatwiej manewrować ciągnikami. Kolejnym plusem to aerodynamika. Poza tym może pokazywać obraz z różnych stron, a w przyszłości może nawet nagrywać i zapisywać to co widzi. Może przydać się w sytuacjach spornych zastępując wideorejestratory.

Abstrahując od tej nowości Actros będzie wyposażony w szereg asystentów kierowcy zwiększających bezpieczeństwo zarówno samego prowadzącego, jak i innych użytkowników dróg.

Konrad Stopa
fot. Mercedes

actros1 Cyfrowe lusterka w nowym Mercedesie Actros

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości. Od najmłodszych lat jego ulubioną zabawą było zgadywanie samochodów po dźwięku silnika. Najlepszym prezentem na gwiazdkę, o czym wiedzą najbliżsi, niezmiennie jest prasa motoryzacyjna z całego roku. Pisze dla Was z humorem i pewną dozą uszczypliwości, ciesząc się z każdego komentarza pod swoimi tekstami.
Follow Me: