Bugatti Chiron rozniesie konkurencję?

Bugatti Veyron odchodzi powoli w zapomnienie – nie da się go już kupić na rynku pierwotnym. Producent zadeklarował jednak, że nie oznacza to upadku marki. Będzie kolejny model… Chiron!

 

Do tej pory, oprócz takiej wiadomości nie wiedzieliśmy nic. Dziś jednak, dyrektor generalny Wolfgang Durheimer, postanowił wypowiedzieć się na temat nowego modelu. Puentując jego słowa, auto ma być jeszcze szybsze i łatwiejsze w prowadzeniu niż Veyron. Co to może oznaczać?

Spekulanci donoszą, że pod maską Chirona będzie znajdować się 8-litrowy silnik posiadający aż 16 cylindrów w układzie W. Motor uzupełniony będzie o 4 turbosprężarki, które mogą zostać zasilone silnikami elektrycznymi. W sumie układ napędowy może generować nawet 1500 KM!!!

 

511651 Bugatti Chiron rozniesie konkurencję?

 

To zaprocentuje przyspieszeniem do setki w 2 sekundy (sic!), a prędkość maksymalna dojdzie do pułapu 280 mph, czyli bagatela 450 km/h… Czy auto z takimi osiągami można określić przyjaznym i łatwym w prowadzeniu…?

Konrad Stopa

Fot: carbuzz.com

 

PS. Może Vettel będzie mógł tak je określić ;)

 

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości. Od najmłodszych lat jego ulubioną zabawą było zgadywanie samochodów po dźwięku silnika. Najlepszym prezentem na gwiazdkę, o czym wiedzą najbliżsi, niezmiennie jest prasa motoryzacyjna z całego roku. Pisze dla Was z humorem i pewną dozą uszczypliwości, ciesząc się z każdego komentarza pod swoimi tekstami.
Follow Me: