BMW X6 drugiej generacji ujrzało światło dzienne

BMW uznało, że to odpowiedni moment, by pokazać odmianę coupe SUV-a X5.

To było do przewidzenia – Nowe X6 musi wyglądać jak jego rodzinny brat (X5), ale też musi utrzymać swój indywidualny styl. I to – jak widać – udało się Monachijczykom. To też był odpowiedni moment, na zmianę, bo poprzednik na tle obecnych modeli, przede wszystkim wewnątrz trącił już myszką.

 

2015 BMW X6 (2)

 

Prawdziwą sensacją jest tu jednak redukcja masy – o całe 40 kilogramów. Nie pomoże to jednak 2 litrowemu turbodieslowi o mocy 218 KM być szybszym, niż w X5, bo tego silnika po prostu nie będzie. Podstawowy wariant będzie liczył 3 litry pojemności i 258 KM.

Marcin Koński

Fot: BMW

 

Dyskusja

komentarzy

Marcin Koński

Marcin Koński

Nie lubi sam o sobie mówić. Mimo wszystko, nowo poznane osoby bardzo szybko dowiadują się, że jego ogromną miłością są samochody, a im więcej koni mechanicznych skrywają ich maski, tym to uczucie do nich jest mocniejsze. Poglądy na temat tego, co się kręci wokół motoryzacyjnego świata często ma kontrowersyjne i sprzeczne z tym, co się głośno mówi, lecz zawsze stara się, by jego opinia podyktowana była zdrowym rozsądkiem. Przynajmniej tak mu się wydaje.