Baterie do elektrycznych Volkswagenów z Polski

I nie chodzi tu o model Crafter, który również w wersji elektrycznej jest produkowany pod Poznaniem. Mowa o bateriach do Volkswagenów I.D. z podwrocławskiej fabryki LG Chem.

A dokładnie z fabryki w Kobierzycach, która ma zatrudnić nawet 2500 osób i produkować około 100 tysięcy baterii rocznie. Mają one trafić do modeli z serii I.D. niemieckiego producenta, które pojawią się na rynku już w 2020 roku.

Sama produkcja aut ruszy oczywiście wcześniej, a zajmie się nią niemiecka fabryka Gläserne Manufaktur. Aktualnie znajduje się tam muzeum aut elektrycznych tego producenta.

2018 08 30 12 34 02 Volkswagen ID Concept 2016 1024 14.jpg Obraz JPEG 1024 × 768 pikseli Skala  Baterie do elektrycznych Volkswagenów z Polski

A Wy, wierzycie w ogóle w powodzenie i popularność takich modeli, jak ze zdjęć? O elektrycznym aucie z Polski nawet nie wspominam.

Konrad Stopa
fot. Volkswagen

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości. Od najmłodszych lat jego ulubioną zabawą było zgadywanie samochodów po dźwięku silnika. Najlepszym prezentem na gwiazdkę, o czym wiedzą najbliżsi, niezmiennie jest prasa motoryzacyjna z całego roku. Pisze dla Was z humorem i pewną dozą uszczypliwości, ciesząc się z każdego komentarza pod swoimi tekstami.
Follow Me: