Audi RS7, które jedzie 240 km/h bez kierowcy

Autonomiczna jazda z prędkością 240 km/h? Audi udowodniło, że to jest już możliwe. Jeśli więc marzy Wam się kariera kierowcy wyścigowego, to musicie się pospieszyć! 

Podczas finałowego wyścigu niemieckiej serii aut turystycznych (DTM) Audi przygotowało dla uczestników i kibiców niezwykłą niespodziankę. Tor Hockenheim przejechał samochód bez kierowcy i to nie bulwarowym tempem. Co ciekawe auto przejechało całą trasę bezbłędnie.

Było to możliwe dzięki zamontowanej elektronice. Na pokładzie specjalnego RS7 znalazły się: system GPS oraz cztery kamery 3D, na bieżąco śledzące otoczenie. Dane przesyłano drogą internetową. W rezultacie pozycję samochodu udało się określić co do jednego jednego centymetra.

 

Jeśli przyszłość motoryzacji idzie w tym kierunku to jestem lekko przerażony, a Wy?

 

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości. Od najmłodszych lat jego ulubioną zabawą było zgadywanie samochodów po dźwięku silnika. Najlepszym prezentem na gwiazdkę, o czym wiedzą najbliżsi, niezmiennie jest prasa motoryzacyjna z całego roku. Pisze dla Was z humorem i pewną dozą uszczypliwości, ciesząc się z każdego komentarza pod swoimi tekstami.
Follow Me: