Alfa za 20 milionów dolarów!

I kto by pomyślał, że Alfa Romeo może tyle kosztować? To jedno z najdroższych aut na świecie, a cena może dobić nawet 25 milionów $. Chodzi o model 8C 2900B Lungo Spider z 1939 roku.

 

Ten niezwykle rzadki samochód (7 sztuk) prezentuje jeszcze ciekawą historię, przez co cena sięga naprawdę niebagatelnych wartości. Nie wiadomo, kto był pierwszym właścicielem, ale wiadomo, że Alfa jeździła po ulicach Brazylii oraz, że zdobyła pierwsze miejsce w wyścigu na torze Interlagos. Była też ozdobą wielu wystaw i zdjęć. Niestety auto również modyfikowano – choćby wstawiając mu pod maską silnik z Corvette. Na szczęście obecny właściciel z Kalifornii,  sprawił, że auto wygląda i jeździ jak egz sprzed kilkudziesięciu lat.

Pod maską tego klasyka siedzi 2,9 litrowa jednostka benzynowa, która generuje aż 180 KM. Wartości naprawdę zacne dla kabrioletu, więc nic tylko rozsiąść się w pięknym wnętrzu i poczuć wiatr we włosach.

 

mo16_r208_002

 

Licytacja będzie miała miejsce pod koniec sierpnia w Wielkiej Brytanii. Ciekawe czy kwota przekroczy 100 milionów złotych…

 

Źródło: RM Sotheby’s

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości. Od najmłodszych lat jego ulubioną zabawą było zgadywanie samochodów po dźwięku silnika. Najlepszym prezentem na gwiazdkę, o czym wiedzą najbliżsi, niezmiennie jest prasa motoryzacyjna z całego roku. Pisze dla Was z humorem i pewną dozą uszczypliwości, ciesząc się z każdego komentarza pod swoimi tekstami.
Follow Me: