600 KM w Mercedesie AMG GT R

Dobra informacja dla wszystkich fanów Mercedesa AMG GT. Szef sportowego działu firmy z gwiazdą na masce zapowiada torową wersję tego coupe!

 

Jak donosi Top Gear w rozmowie z Tobiasem Moers, Mercedes AMG GT zyska niedługo dodatkową literkę R, która zmieni co nie co w tym już i tak ciekawym aucie. Po pierwsze, z podwójnie doładowanego V8 AMG wyciśnie jeszcze więcej mocy. I tak z 4 litrów pojemności samochód ma generować aż 600 koni mechanicznych.

Dyrektor zapowiada, że auto będzie szybsze od SLS Black Edition. Co ciekawe, w kuluarach mówi się również o takiej wersji AMG GT, aczkolwiek pan Tobias nie zdradził żadnych szczegółów. Wspomniał jednak o podobnej mocy w klasie E, co zapowiada naprawdę ciekawe debiuty ze stajni AMG.

 

Mercedes AMG GTR (2)

 

Można by rzec, że takie liczby na niektórych mogą nie robić wrażenia. Pamiętajmy jednak, że nie moc jest najważniejsza i oprócz podkręcania silników AMG będzie doskonalić również inne parametry, by ich auta mogły w jeszcze krótszym czasie przejeżdżać okrążenia torów na całym świecie.

 

Konrad Stopa

Fot. Carbuzz

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości. Od najmłodszych lat jego ulubioną zabawą było zgadywanie samochodów po dźwięku silnika. Najlepszym prezentem na gwiazdkę, o czym wiedzą najbliżsi, niezmiennie jest prasa motoryzacyjna z całego roku. Pisze dla Was z humorem i pewną dozą uszczypliwości, ciesząc się z każdego komentarza pod swoimi tekstami.
Follow Me: